Złoty Jubileusz Odnowy w Duchu Świętym – PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Z okazji obchodów Złotego Jubileuszu Odnowy w Duchu Świętym

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym obchodzi w tym roku swój Złoty Jubileusz! Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek zaprosił Odnowę całego świata na wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Odbędzie się ono w Rzymie w dniach: 31 maja – 4 czerwca 2017 r.  w tym wigilia Zesłania Ducha Świętego.
PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU w Rzymie

Nie sposób byłoby nie skorzystać z tego zaproszenia.

W związku z tym przygotowaliśmy propozycję wspólnego wyjazdu z naszej diecezji, na dziękczynienie za dar Odnowy. Program spotkania jest rozbudowany i ma charakter pielgrzymki, w ramach której pragniemy zarówno uczestniczyć w obchodach jubileuszowych, jak i zwiedzić Rzym i inne najciekawsze miejsca we Włoszech.

Termin pielgrzymki: 28 maj – 7 czerwiec 2017r.

Serdecznie zapraszamy!

Całkowity koszt: 1250 zł + 260 euro

W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:

  • Wejściówkę (identyfikator) umożliwiający udział w obchodach jubileuszowych
  • Przejazd komfortowym autokarem
  • 9 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
  • 9 śniadań ( kontynentalne-wzmocnione) , 9 obiadokolacji
  • Opiekę pilota – przewodnika
  • Śpiewnik pielgrzyma
  • System tour –guide (system słuchawek) Będzie polskie tłumaczenie podczas uroczystości.
  • Opłaty wjazdowe do miast
  • Ubezpieczenie NW ( 15000 PLN) , KL ( 10000 EURO), BP ( 1000 PLN) 

Zapisy:   Elżbieta Tomasik tel. 693-613-959   mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedpłata:  450 zł

Zapisy do chwili zapełnienia autokaru. Na dzień dzisiejszy (08.03) jest wolnych 9 miejsc.

Organizator: Biuro Podróży EL Holiday

Rzeszów ul. Ustrzycka 101

Tel. 17 863 41 22

PROGRAM PIELGRZYMKI:

WENECJA –ASYŻ – RZYM-MONTE CASSINO-SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – MANOPELLO –- LORETO

1 dzień (28.05.-niedziela) Wyjazd z miejsca zbiórki ( godz. 4:00). Przejazd do Wiednia . Msza Św. na Wzgórzu Kahlenberg. Wieczorem przyjazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień (29.05.pon.) Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Wenecja to prawdziwy cud, który po prostu trzeba zobaczyć. Bogato zdobione zabytkowe budynki ukryte są pomiędzy malowniczymi kanałami. Rejs stateczkiem wycieczkowym do Placu Św. Marka. Spacer po mieście: Plac i Bazylika Św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Przejazd na nocleg w okolice Asyżu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacji, nocleg.

3 dzień (30.05.wt.) Po śniadaniu zwiedzanie Asyżu. Asyż to piękne miasto zbudowane kaskadowo na wysokim wzgórzu. Znane jest głównie z tego, że w średniowieczu żył tu święty Franciszek.  W jasnym słońcu bieleją jego mury obronne, kamieniczki, i kościoły. Czas jakby zatrzymał się w średniowieczu, gdy uliczkami miasteczka wędrował sam święty Franciszek. Zwiedzanie miasta: Bazylika Św. Franciszka ( Msza Św.), Bazylika Św. Klary , Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym. Następnie przejazd na Monte Cassino.

Monte Cassino to wzgórze we Włoszech między Rzymem i Neapolem. W czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi. W skład wojsk alianckich wchodził II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, którego żołnierze jako pierwsi zawiesili biało-czerwoną flagę po zdobyciu wzgórza zajmowanego przez wojsko niemieckie. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz w Opactwie Benedyktynów . Wieczorem przyjazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowani , obiadokolacja, nocleg.

4 dzień (31.05.środa). Po śniadaniu przejazd do WatykanuUdział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym. Następnie udział w spotkaniach modlitewnych wg programu. O godz. 18:00 Msza Św. jubileuszowa w Bazylice Santa Maria Maggiore. Spotkania modlitewne w grupach. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień (1.06.czw.) Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Rzym stolica Włoch, położony jest w centrum włoskiego wybrzeża Morza Śródziemnego, w środkowych Włoszech, nad rzeką Tyber, która przepływa przez środek miasta z północy na południe. Rzym ma do zaoferowania wiele atrakcji. Wspaniałą pogodę, bezcenne zabytki, tonące w zieleni parki, małe zaciszne place, romantyczne zaułki.  Zwiedzanie miasta , w programie: Coloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Bazylika Santa Maria in Cosmedin (Usta Prawdy). O godz. 18:00 Msza Św. jubileuszowa w Bazylice Św. Jana na Lateranie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (2.06. pt.) Po śniadaniu przejazd do Rzymu, cd zwiedzania miasta, w programie zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra oraz chwila zadumy przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Pałac Anioła, Panteon, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 7 dzień (3.06.sob.) Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Msz Św. w Bazylice Św. Pawła za Murami. Po południu spotkanie z Ojcem Świętym i czuwanie wigilijne przed Pięćdziesiątnicą na Circo Massimo. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień (4.06.niedz.) Po śniadaniu przejazd do Watykanu , Msza Św. Pięćdziesiątnicy z udziałem Ojca Świętego na Placu Św. Piotra. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo, San Giovanni Rotondo  – położone jest w pięknej dolinie na wysokości prawie 600 m n.p.m. Historia tego miasta jest ściśle związana z historią klasztoru i osobą Ojca Pio z Pietrelciny, który przybył tutaj 28 lipca 1916 roku. Od tamtego dnia, aż do 23 września 1968 roku, mieszkał tu nieprzerwanie aż do swojej śmierci.    Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9  dzień (5.06.pon.) Po śniadaniu wizyta w sanktuarium Św. Ojca Pio, modlitwa przy grobie świętego, Msza Św. Następnie Lanciano, wizyta w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII w oraz w Manopello, nawiedzenie Sanktuarium Oblicza Pana Jezusa ( Chusta Św. Weroniki). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień (6.06.wt.) Po śniadaniu przejazd do LoretoLoreto jest jednym z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech, do którego co roku pielgrzymuje kilka milionów wiernych. Loretańska Bazylika z niezwykłą relikwią Domku Matki Bożej i słynącą łaskami figurą Maryi z Dzieciątkiem znajduje się na wzgórzu ponad miastem.

Msza Św. w Bazylice Loretańskiej z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu. Następnie wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do kraju   – nocny przejazd.

11 dzień (7.06.środa) Przyjazd na miejsce zbiórki w Rzeszowie w godzinach przedpołudniowych


Uniżenie, a wywyższenie

"Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was" (Jk 4, 10)

Msze św. dla wspólnot

Ogłoszenia bieżące

Spotkania ze Słowem Bożym  

Wspólnoty naszej diecezji


Uwielbienie

Zeszyty Odnowy

Audycja Odnowy

Galerie zdjęć


Strona ogólnopolska odnowy i Deomeo.pl