Przegląd aktualności - przewijaj w dół stronę

Rekolekcje wakacyjne w Beskidach - Rychwałd

 
W tym roku, w dniach: 23 - 30 lipca 2024, będziemy przeżywać rekolekcje wakacyjne w Beskidach, w malowniczej miejscowości Rychwałd, położonej w województwie śląskim w powiecie żywieckim. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz duży dom rekolekcyjny. Posługują tam ojcowie franciszkanie. Zapisy i bliższe informacje: Elżbieta Tomasik 693 613 959. Zapraszamy.

Twoje i moje potrzeby w małżeństwie

fot. za strony: https://weekendmalzenski.pl/

 

Weekend Małżeński: Twoje i moje potrzeby w małżeństwie. 26 - 28 STYCZNIA 2024 r.

Temat moich potrzeb oraz potrzeb współmałżonka owiany jest mitem źle rozumianego egoizmu. Wielu z nas uważa, że mówienie o swoich potrzebach jest wyrazem postawy egoistycznej, podobnie jak mówienie o miłości do siebie. Nic bardziej mylnego! Kontakt ze sobą, szacunek do siebie i umiejętność budowania relacji z drugą osobą, zakłada znajomość swoich potrzeb. One bowiem stanowią motor napędzający cale nasze życie. To one odpowiadają za to czego chcę i dlaczego chcę.

Dowiemy się i nauczymy:

  • skąd biorą się potrzeby i że wspaniale jest mieć z nimi twórczy kontakt
  • jak rozpoznawać potrzeby i wyrażać je tak, aby było nam w związku jeszcze bliżej do siebie?
  • kto odpowiada za moje potrzeby i ich realizację?
  • co wtedy, gdy ważne dla mnie potrzeby nie są zaspokajane?
  • jakie jest moje własne podejście do potrzeb?
  • że mężczyzna i kobieta posiadają te same potrzeby lecz inaczej je rozumieją i realizują

Koszt: 900 zł od Pary.
Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

 

Więcej szczegółów tutaj: Strona

Zapisy na Rekolekcje: Strona

Zmiana na stanowisku świeckiego koordynatora

Pragniemy poinformować, że w grudniu ubiegłego roku odbyły się wybory koordynatora świeckiego Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji.

Elżbieta Tomasik pełniła tę funkcję przez dwie kadencje. Nowym koordynatorem została Elżbieta Dziedzic. Dziękujemy Elżbiecie Tomasik za jej dotychczasową posługę, a Elżbiecie Dziedzic życzymy wielu łask od Ducha Świętego do posługi w roli świeckiego koordynatora.

Ojciec Józef Witko we wspólnocie Niepokalanej

Wspólnota Niepokalanej z parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbe Rzeszów osiedle Bzianka zaprasza w najbliższy czwartek 30 listopada 2023 r. na Mszę świętą o godz. 17.00. W ten andrzejkowy wieczór będziemy gościć w naszej parafii  ojca Józefa Witko.  Po Mszy Świętej modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

 

fot. http://parafiabzianka.pl/


Żyj według Ducha, a nie ciała

"Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju" (Rz 8, 5-6)

Msze św. dla wspólnot

Ogłoszenia bieżące

Spotkania ze Słowem Bożym  

Wspólnoty naszej diecezji


Uwielbienie

Zeszyty Odnowy

Audycja Odnowy

Galerie zdjęć


Strona ogólnopolska odnowy i Deomeo.pl