Przegląd aktualności - przewijaj w dół stronę

Dzień Jedności - Frysztak 2019

Kwietniowa sobota 27.04 była wyjątkowym dniem dla osób związanych z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w diecezji rzeszowskiej. We Frysztaku k/Jasła w kościele pw. Narodzenia N. M. Panny, spotkali się członkowie i sympatycy wspólnot Odnowy na corocznym Dniu Jedności pod hasłem: „NALEŻĘ DO PANA”. Przybyło ok. 200 osób.
W programie wygłoszono dwie konferencje:
1. „Życie w Duchu Świętym życiem bez lęku” – wygłosił ks. Mariusz Mik – diecezjalny koordynator Odnowy rzeszowskiej. Powiedział, że nieustannie towarzyszy nam nadzieja oraz trwoga i lęk. Wiemy, że na koniec zatryumfuje nadzieja. Nie lękajcie się – życie w Duchu Świętym jest życiem bez lęku. Chrystus zmartwychwstały pokonał złego ducha, więc nie mamy się czego lękać. Duch Święty został nam posłany aby nas z tych lęków wyprowadzić. Nawet wtedy, kiedy przeżywamy klęskę, upadek, nie zaniedbujmy ufności. Duch naszego Pana Jezusa jest zawsze zwycięski i jest z nami.
2. „Przemieniajcie się dla wypełnienia woli Bożej” – wygłosił ks. Artur Kostrząb – duszpasterz wspólnoty Odnowy z Frysztaka. Powiedział w niej: Jezus żyje, czyni nas synami Bożymi, w tej radości możemy żyć. Moja i twoja tożsamość łączy się z Bogiem i nabiera znaczenia żyjąc z Chrystusem na wzór św. Pawła, który powie: Już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus. Przykład obrazu przedstawiającego skrzyżowane dłonie Jezusa i św. Franciszka. Jeżeli nie skrzyżujemy swojej dłoni z dłonią Jezusa, nie doświadczymy łączności z Nim. Największą tajemnicą miłosierdzia Boga jest milcząca obecność Boga wśród nas.
• Podczas adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - ks. Damian Ziemba – duszpasterz wspólnot Odnowy z Rzeszowa „Emaus „ i „Miriam” , prowadził nas w modlitewnym trwaniu przed Chrystusem, który wchodzi w nasze ciemności, aby skierować nasze kroki na drogę pokoju. Następnie w homilii wygłoszonej podczas Eucharystii, ks. Damian wskazał na to, kogo mamy słuchać – człowieka czy Boga? Media podają rozbieżne informacje. Nie zatrzymujmy Dobrej Nowiny na etapie umysłu. Bliskość z Jezusem zmienia życie. Maryja była bardzo blisko Jezusa. Chcesz się zbliżyć do Jezusa, trwaj przy Maryi.
• Modlitwa o braterską miłość, prowadzona przez koordynatorkę świecką wraz z zespołem muzycznym, uwrażliwiła nas na następujące aspekty związane z trwaniem we wspólnocie: przyjmowaniem siebie jako dary od Boga, odkrywanie siebie jak diamenty, dostrajaniem się jak instrumenty, słuchaniem siebie nawzajem jak żywego słowa, trwaniem razem jak alpiniści na linie, leczeniem się jak lekarze oraz błogosławieniem się jak dzieci.
Spotkanie zakończono Eucharystią jako najpiękniejszą ucztą jedności z Chrystusem i z drugim człowiekiem.
Wspólnota z Frysztaka „Ziarnko Gorczycy” przyjęła wszystkich uczestników spotkania wyjątkowo gościnnie. Nie brakło ciepłego poczęstunku oraz pysznych słodkości.


Elżbieta Tomasik

 

 

Czuwanie katolickiej odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie

Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na coroczne czuwanie katolickiej odnowy w Duchu Świętym w dniu 18 maja 2019 r.
Wyjazd dwoma autokarami:
1 autokar  – wyjazd z Rzeszowa w nocy 18 maja ok. godz. 2:00: przystanki: przy kościele saletynów, parking - ul. Pułaskiego, kościół Podwyższenia Krzyża na ul. Krakowskiej
koszt. 70 zł - zapisy / kontakt: Elżbieta Dziedzic tel. 602-750-553


2 autokar - na nocleg - wyjazd z Rzeszowa 17 maja godz. 13.00 przystanek przy kościele Podwyższenia Krzyża ul. Krakowska (w razie potrzeby zatrzyma się też w innym miejscu)


Koszt: 110 zł w tym: przejazd + nocleg w Częstochowie
zapisy / kontakt: Anna Brzeźniak tel. 785-191-086

Msza Święta z modlitwą o dar potomstwa

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 18 odbywają się Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Odprawia je ks. Damian Ziemba, który otrzymał na to zgodę i błogosławieństwo ks. biskupa Jana Wątroby, wraz z grupą Odnowy w Duchu Świętym EMAUS. Są one skierowane do małżeństw, bo jako wspólnota Kościoła skupiamy się na prośbach o cud poczęcia dla małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo prosząc o szczęśliwe przyjście dziecka na świat.

 

Takie nabożeństwa odbywają się w drugi czwartek miesiąca w tejże parafii. Rozpoczynają się różańcem o godz. 17.30, który prowadzi grupa EMAUS. W czasie tej modlitwy można również skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania, kapłani spowiadają, aby przeżyć Mszę Świętą i modlitwę w stanie łaski uświęcającej. O godz. 18.00 jest Msza Święta, a po zakończeniu Eucharystii rozpoczyna się nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, zakończone indywidualnym błogosławieństwem udzielanym każdemu małżeństwu osobiście przez księży.

 

Czy trzeba przyjść na to nabożeństwo razem, jako małżeństwo? 

 

„Nie. Można przyjść samemu i modlić się. Przez jedność Sakramentu Małżeństwa modlitwa działa na małżeństwo. Zachęca się jednak, aby w tym czasie współmałżonek bądź współmałżonka w swoim miejscu również pomodliły się w tej intencji” – mówi ks. Damian Ziemba.

 

Czy takie nabożeństwo jest tylko dla małżeństw?

 

Nie. Jesteśmy wspólnotą Kościoła, więc jako wspólnota mamy się wspierać. Zarówno dorośli, dziadkowie, jak i dzieci. To nabożeństwo dla wszystkich, ale o konkretnym celu: modlitwy o cud poczęcia i szczęśliwie przyjście dziecka na świat. Zachęcamy zwłaszcza te rodziny, które zabiegają o to, aby w ich małżeństwie zostało poczęte dziecko i kobiety, które już są w stanie błogosławionym, by pomodlić się nad nimi i je pobłogosławić.” – mówi ks. Damian Ziemba.


Życie moje - życiem wiary

"Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie" (Ga 2, 20)

Msze św. dla wspólnot

Ogłoszenia bieżące dla wspólnot

Spotkania ze Słowem Bożym  

Wspólnoty naszej diecezji


Uwielbienie

Zeszyty Odnowy

Audycja Odnowy

Galerie zdjęć

Parafia św. Judy Tadeusza - tu spotykamy się na wspólnotowych Mszach Św. raz w miesiącu


Strona ogólnopolska odnowy i Deomeo.pl